Tekste kengesh shqiptare

  Share
  avatar
  webmaster
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 65
  Vendodhja : TiRaNe
  Registration date : 19/11/2008

  Tekste kengesh shqiptare

  Mesazh  webmaster prej Thu Dec 04, 2008 2:12 pm

  Perjetsisht Miku Yt - The Dreams


  Si vegim, sytë e tu i shikoj
  Një zhgënjim, jo nuk mund ta pranoj
  Miku yt do të mbetem deri në përjet'si
  Malli le të na djegë
  …për një puthje të brishtë

  Si kristal, loti në sytë e mi
  Do ndriçojë deri në pafund'si
  Si një yll do tretem
  Të më shohësh dhe ti
  Dhe me dritën e hënës
  Në mes ëndrrash do të vi

  Këtu në qiell, si një yll do të mbetem
  Dhe nëse më harron atëher' do të tretem
  Mikun më të mirë mua do të më kesh
  Premtimin e harruar sërisht do ta rigjesh

  Motivi këngës sime gjithmonë do të jesh ti
  Ritmi është ndjenja, e imja fantazi
  Një histori ekstreme me ty kam përjetuar
  Afshin më rrënqethës trupi yt e ka krijuar

  Hej, hej, hej mikesha ime
  Harroje ti harroje, harroje dashurinë time
  Harroji ti rrugicat ku kemi kaluar
  Të strukur nga frika më shumë të dashuruar
  ...të dashuruar
  (kori) Jo, joo
  ...të dashuruar
  Nën një cadër rrimë të turbulluar...
  Një rrugë për të kërkuar
  Një mendim për të harruar
  Një varrim për të shijuar

  (përsëritet nga fillimi)

  Si kristal, loti në sytë e mi
  Do ndriçojë deri në pafund'si
  Si një yll do tretem
  Të më shohësh dhe ti
  Dhe me dritën e hënës
  Në mes ëndrrash do të vi

  Si vegim, sytë e tu i shikoj
  Një zhgënjim, jo nuk mund ta pranoj
  Miku yt do të mbetem deri në përjet'si
  Malli le të na djegë
  …për një puthje të brishtë

  Si kristal, loti në sytë e mi
  Do ndriçojë deri në pafund'si
  Si një yll do tretem
  Të më shohësh dhe ti
  Dhe me dritën e hënës
  Në mes ëndrrash do të vi
  avatar
  webmaster
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 65
  Vendodhja : TiRaNe
  Registration date : 19/11/2008

  aleksander gjoka

  Mesazh  webmaster prej Thu Dec 04, 2008 2:12 pm

  Aleksander Gjoka - Dite Dimri

  Ne jetën time
  Ka qënë një cast
  Kur unë për ty pata nevojë
  Jo për të tuat gjeste, fjalë
  Por ti pranë meje më qëndroje.

  (refren)
  E kundërta ndodhi ti ike larg
  Ato ditë dimri të jetës time
  Gjithmonë gëzimet i ndanim bashkë
  Përse me ike, më braktise?
  avatar
  webmaster
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 65
  Vendodhja : TiRaNe
  Registration date : 19/11/2008

  Anjeza Shahini

  Mesazh  webmaster prej Thu Dec 04, 2008 2:13 pm

  IMAGINE OF YOU - ANJEZA SHAHINI


  How strange the feeling in your soul
  When love invades your very being
  Another “me” or so I’m told
  And life takes on another meaning.

  Day after day, I go through the motions,
  Stumbling my way, life is a blur
  Slave of my love, of my emotions
  You’re in my eyes, you’re in my heart

  One kiss, one heartbeat, in time,
  a kiss, the moment, is mine.
  I close my eyes, I breathe
  I’m Queen of the world of Make Believe!!

  You make me feel, a little crazy
  You make me see your tears are true
  You make my days and nights so hazy,
  You make me feel the image of you.
  Choir: You make me feel
  Soloist: a little crazy
  Choir: You make me see
  Soloist: Your tears are true
  Choir: You make me feel
  Soloist: Image of you

  I know it’s just a dream
  I feel, l love, this life
  avatar
  webmaster
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 65
  Vendodhja : TiRaNe
  Registration date : 19/11/2008

  djemt e detit

  Mesazh  webmaster prej Thu Dec 04, 2008 2:14 pm

  Djemte e detit - Jo tani


  Zgjata unë dorën të prekja ty
  Shikimi zbehur që mbulon sytë
  Mbi trup të lagur dora u ngri
  Mbi sy të mbyllur loti u shkri

  Jo tani o zot jo tani
  Shpirtin tim jo mos më merr ti
  Në gjumë me klithma lot
  Thëras për ty

  Jo tani jo, jo tani jo.. jo mos ik !


  Dikur ti qeshje me lotët e mi
  Kur supet kthenin qaje dhe ti
  Aromën tënde e përsëris shpirt
  Dhe si i cmëndur cirrem pa ty
  avatar
  webmaster
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 65
  Vendodhja : TiRaNe
  Registration date : 19/11/2008

  Elita e urrej shiun

  Mesazh  webmaster prej Thu Dec 04, 2008 2:15 pm

  Elita 5 - E urrej shiun

  Në kitarë teli i këputur
  Ndali këngën më të bukur
  Por s’e ndali
  Shiun në këtë qytet


  Ku je buza e paputhur
  Dashuria ime e humbur
  N’mes të rrugës
  Unë po lagem vet.


  I harruar si një letër e djegur
  Në këtë rrugë
  pa adresë kam mbetur

  E urrej shiun kur bie
  Se një herë ma fiku
  Një zjarr,
  Një zjarr dashurie

  I urrej lotët e mij
  Vetëm se i ngjajnë shiut
  Që më ndau nga ti


  Dashuria që ish dikur
  Mbet kornizë pa pikturë
  Që askund nuk e shoh në mur
  I harruar


  E urrej shiun kur bie
  Se një herë ma fiku
  Një zjarr,
  Një zjarr dashurie.


  Ti ndoshta ishe një rrufe
  Që erdhe shpejtë
  Dhe ku shkove nuk e dita
  As se dij
  Por këngën dhe shpresën
  I le të treten
  Nëpër shi.
  avatar
  webmaster
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 65
  Vendodhja : TiRaNe
  Registration date : 19/11/2008

  redon makashi

  Mesazh  webmaster prej Thu Dec 04, 2008 2:15 pm

  Redon Makashi - Dikur Luaja me ndjenjen e saj

  Mbizotëronte nje qetesi
  ne kete nate gjithçka pushonte
  kisha shume nevoje per të
  Ne ato çaste me mungonte

  Ne keto rruget pa njeri
  ku asgje nuk ekzistonte
  m'u kujtua ajo vajze
  zeri i saj kur me thonte
  Te dua shume, mos me lër vetem
  kam shume frike te rri pa ty
  eshte bote e eger.

  Dhe pastaj me perqafonte
  dhe pas vetes me pushtonte
  e ndjeja doren e saj
  gjithe trupin ma pershkonte
  e nje bote tjeter na priste me pas

  I kam ndermend lotet e saj
  dashuronte si e çmendur, si e marre
  Nuk mundem ta imagjinoj
  se ty t'kam humbur vertet
  dikur une luaja me ndjenjen e saj
  e sot e vuaj vete

  Me duket se asnjehere
  s'do dashuroj me kaq fort
  e jane kujtimet qe me shkaterrojne
  Nuk mund nuk mundem ta imagjinoj
  se ty t'kam humbur vertet
  dikur une luaja me ndjenjen e saj
  tani e vuaj vete.
  avatar
  webmaster
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 65
  Vendodhja : TiRaNe
  Registration date : 19/11/2008

  Ardit Gjebrea

  Mesazh  webmaster prej Thu Dec 04, 2008 2:16 pm

  Ardit Gjebrea - KUR TE JESH MERZITUR SHUME


  Ketu s' do te jem, do jem larguar;
  Ne toke i tretur si te tjeret,
  Ne kafenene e preferuar
  Nuk do me shohin kamarieret.

  Dhe neper udhet ku kam ecur,
  S'do ndihet kolla ime e thate,
  Mbi varrin tim do te rrije i heshtur
  Nje qiparis si murg i ngrate.

  Ti do trishtohesh atehere,
  Se s'do me kesh ne dhome gjalle,
  Dhe, kur ne xham te fryje ere,
  Do qash me eren dalengadale.

  Po kur te jesh merzitur shume.
  Ne raft te librave kerkome,
  Atje do te jem i fshehur une,
  Ne ndonje varg a ndonje shkronje

  Mjafton qe librin pak ta heqesh
  Dhe une do zbres, do vij pas teje;
  Ti si dikur me mall do qeshesh,
  Si nje blerim pas nje rrekeje.
  avatar
  webmaster
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 65
  Vendodhja : TiRaNe
  Registration date : 19/11/2008

  Jonida Maliqi

  Mesazh  webmaster prej Thu Dec 04, 2008 2:17 pm

  Ik - Jonida Maliqi

  Ik, vetëm ik
  merr me vete edhe hijen që le pas

  Ik, vetëm ik
  zëri yt në mëndjen time do humbasë

  Ik, vetëm ik
  dhe nga ankthi i përhershëm do shpëtoj

  Ik, vetëm ik
  sytë e tu nga sytë e mi do ti largoj

  Qielli do të hapet
  edhe nata do të zbrazet
  jeta do të marrë një kuptim

  Zemra më nuk falet,
  edhe hapi yt do ndalet

  Ik me natën ti e mos u kthe
  Ik nga ëndrra ime aty nuk je
  Qielli yt do jetë gjithmonë me re
  Merr me vete fjalët që s'më the.


  Ik ti ik ti ik
  vetëm ik ti ik ti ik

  Ik, vetëm ik
  dhe nga ankthi i përhershëm do shpëtoj

  Ik, vetëm ik
  sytë e tu nga sytë e mi do ti largoj.

  Zemra më nuk falet,
  edhe hapi yt do ndalet

  Sponsored content

  Re: Tekste kengesh shqiptare

  Mesazh  Sponsored content


   Ora është Sun Feb 18, 2018 3:17 am