Hitet Shqiptare te vjedhura nga muzika e huaj

  Share
  avatar
  webmaster
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 65
  Vendodhja : TiRaNe
  Registration date : 19/11/2008

  Hitet Shqiptare te vjedhura nga muzika e huaj

  Mesazh  webmaster prej Thu Dec 04, 2008 2:19 pm

  Përshëndetje te nderuar anetare dhe vizitore te këtij forumi.

  Shumë këngëtare te estrades sone , e kanë zgjedhur mënyrën me te lehtë për ti bërë këngët e tyre hite. Ata i kopjojne (huazojne) , melodite dhe tekstet e kengeve te njohura te huaja, dhe ato i pershtatin ne gjuhën shqipe dhe menjehere i bëjnë hite.

  Ne këtë teme le ti identifikojm këto këngë dhe këngëtare.

  Edona Llalloshi-Pike ne zemër (kënga është e huazuar nga një film indus)
  Genta Ismalji- Kthehu (Kënga është e huazuar nga një këngëtare bugare)
  Rovena Stefa- Dasma (Kënga e huazuar nga një këngëtare turke)
  Ramadan Krasniqi-Dani- Fjalët qe na ndan (Kënga e huazuar nga një këngëtare grek)
  Nora Istrefi- The One (Kënga e kopjuar nga Elena Paprizou-My numer One)
  Adrian Gaxha -Thuaj mamit (Kënga e kopjuar nga Justin Timerlike)
  Soni Malaj- Të me kerkosh (Kënga e kopjuar nga muzika greke)
  Miranda Hashani- Mos me lini vete (Kënga e huazuar nga këngëtari boshnjak Dino Merlin)
  Mariza Ikonomi -Për ty ( Melodia e kenges e kopjuar nga Puf Dady)
  Anxhela Peristeri - 1001 djem ( E huazuar nga një këngëtare bullgare - por njekohesisht e kenduar edhe nga një këngëtare maqedonase Tamara Todevska - 1003 ( Iljada i tri )
  Sinan Hoxha dhe Soni - Shukarije ( E huazuar nga këngëtarja rrome Esma Rexhepova )
  Bleona Qereti - Boom boom ( Huazuar nga Oye El Boom )
  Shpat Kasapi - Valle Kosovare ( Muzika me duket është e huazuar nga një këngë Maqedonase )
  Jehona Sopi - Thuaje ( Huazuar nga një këngë Maqedonase )
  Leonora Jakupi - Ti për mua nuk ekziston ( Huazuar nga një këngë Maqedonase
  __________________
  avatar
  webmaster
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 65
  Vendodhja : TiRaNe
  Registration date : 19/11/2008

  te vjedhura

  Mesazh  webmaster prej Thu Dec 04, 2008 2:20 pm

  Minatori- Ne duart tua do të vdes ( e kopjuar nga muzika angleze)
  Elita 5 - E urrej shiun ( e kopjuar nga një hit i muzikes rumune)
  Eli Fara- I dashuruar ( e kopjuar nga muzika greke)
  Big Mama- Zbritje sezonale ( e kopjuar nga Lepa Brena)
  Greta Koçi-Kam mall ( e kopjuar nga muzika greke)
  Arta Bajrami - Funky ( pjesë te kopjuar nga Music-Madona)
  Gili- Ti harrove ( e kopjuar nga muzika greke)
  Mr. Elvis- Për vjazat shqiptare ( e kopjuar nga një rep grup i huaj)
  Nora Istrefi & Geti - Dua ( Huazuar nga Britney Spears )
  Rovena Stefa - Ëmbëlsira ( Huazuar nga këngë greke )
  Valentina Rama-Katil qe vret (E marr nga këngëtari boshnjak-Dino Merllin)
  Elita 5 - Me zuri policia ( e kopjuar nga muzika sllave)
  Minatori- Mihane ( e kopjuar nga muzika angleze- hiti Suzana)
  Lumturije Kastrati- Tmirat i harrove ( e kopjuar nga muzika greke)
  Elda - Diskoteka ( e kopjuar nga hiti rumun me te njëjtin titull)
  Rifadije Grajqefci & Edi - Keq me ty e keq pa ty ( nga rumanishtja)
  Shpat Kasapi - Valle Kosovare (nga rumanishtja)
  __________________

   Ora është Sun Feb 18, 2018 3:20 am