Bejeni Pc Genuin

  Share

  e-embla-enita

  Numri i postimeve : 14
  Registration date : 24/11/2008

  Bejeni Pc Genuin

  Mesazh  e-embla-enita prej Fri Dec 05, 2008 2:11 pm

  Kjo eshte nje nga metodat qe ta beni kompjuterin Geniun qe te mos keni probleme me i bere kompjuterit update nga Microsofti

  1) start > run > "regedit" (pa thojzat)

  2) Shkoni ne:

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\Windows NT\CurrentVersion\WPAEvents\OOBETimer

  ...kliko dy here dhe kur te hapet OOBETimer duhet te fshini dica ka aty. Cfare te doni.

  Tani kliko ok dhe mbylle.

  3) shkojm start > run > "%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a" (pa thojzat)

  4) tani do hapet faqja e aktivizimit, kliko ne register over telephone, pastaj kliko CHANGE PRODUCT KEY, vendos ket numer serial : JG28K-H9Q7X-BH6W4-3PDCQ-6XBFJ.

  Ristarto Kompjuterin dhe kompjuteri juaj do te jet Genuin

   Ora është Sun Feb 18, 2018 3:20 am